אימהות למען אימהות

הפרויקט

כשהקמנו את הפרויקט הייתה לנו רשימה של כ-30 אימהות במצוקה שפנו  אלינו, מאוד מהר הגענו ל-300 פניות בחודש והיום יש לנו יותר מ 100 פניות ביום – כל אימא שמתקשרת יש לה סיפור קורע לב וצורך בעזרה מידית וברור שאצל אימהות במצב כזה, כל שקל הוא קריטי כדי לשרוד בטח כשיש תינוק בבית שמחסור באוכל בשבילו זה משליך עליו לכל החיים

איך אנחנו מצילות אותם?

התזונה בשנה הראשונה לחיי התינוק היא הכרחית לקיומו, מונעת פגיעות מוחיות/גופניות הנובעות מחוסר בוויטמינים.

אנו מעניקים להם הזדמנות להתחלה טובה בחיים ו"מאמצים" את התינוק בשנה הראשונה לחייו.

תקופת הקורונה הגבירה את המצוקה של אמהות חד הוריות שננטשו בהריון או לקראת הלידה ומשפחות המגדלות את ילדיהם ללא יכולת כלכלית במצוקה קשה, לאור פיטורין וחל"ת.

הפילוסופיה של העמותה ברורה. לא נוטשים אף אחת ואף תינוק. נהיה שם בשביל כולם, כל מי שיזדקק לסיוע.

מנהלות הפרויקט - ליטל ועדי

ליטל שטיין דבי

מנהלת עמותת "תינוקות של החיים"

אני מודה לכל מי שמתגייס לעזרת הפרויקט המדהים הזה. מרגש אותי כל בוקר לקום ולראות חבורה של אנשים כלכך נפלאים וכלכך אוהבים שנותנים מעצמם למען הפרויקט שזה ממלא אותי במשמעות אדירה.

כאמא לשלושה ילדים, המחשבה שישנם ילדים שחיים בחוסר ובמצוקה תזונתית היא מצמררת. 

לא מאחלת לאף אחד להיות במצב כזה אבל אם קרה ונקלעת לקושי, בשביל זה אנחנו כאן.
גאה להוביל את הפרויקט המרגש הזה ולהיות בצד הנותן.

אני אעשה הכל למען התינוקות והאימהות שזקוקות לעזרה הקריטית שאנחנו מציעים ואני קוראת לכל מי שיש בו את רוח הנתינה ואהבת חינם לבוא ולקחת חלק איתנו במסע המדהים שיצאנו אליו עם עמותת תינוקות של החיים.

מנהלת שיווק ותפעול - עדי מימון

עדי ממון

מנהלת לוגיסטיקה ותפעול, שיתופי פעולה וקשרי אימהות

 הייתי חייבת לשוחח איתה ארוכות. בשיחתנו סיפרה לי שבעלה היכה אותה ונכנס לכלא כתוצאה מכך. הסיפור הסתעף כשסיפרה לי שהוא ממשיך לתמוך בה ובילדים מהכלא מרחוק, שולח לה כל חודש כסף ומחזר אחריה נמרצות. לאחר שיחה של שעה וחצי, הגיעה מיכל למסקנה שרק מחמת הספק שמע הבעל יפגע שנית בילדיה, היא לא תיקח את הצ׳אנס הזה שוב….

מדי יום אני משוחחת עם אמהות הנמצאות במצבי מצוקה קשים ביותר. השיחות איתן והיכולת שלי להראות להן את האור והרבה מעבר לכך לתת להן את הכלים להצליח בעצמן ולראות את התקווה בעיני היא מטרת העל שלי.

היכולות שלי לחבר בין הנשים הנזקקות האלה לצד הנותן, הוא עולם ומלואו.

היכולת שלי להראות להן שהן לא לבד!

הודיה זיו

הודיה זיו

הודיה מנהלת לוגיסטיקה ותפעול

 קשה בכל הרמות ובעיקר שאת נמצאת בה לבד, לפעמים תחת אלימות, הביטחון העצמי של מתרסק, הגוף חלש אחרי הלידה ולוקח לגוף שנתיים להתאושש מה"טראומה הפיזית" גם ברמה הנפשית זה סוג של טראומה במיוחד אם ההריון לא היה מתוכנן. אחוז הדיכאון אחרי הלידה הוא גבוה מאוד באוכלוסיה הכללית. וזה נובע משלל סיבות, הורמונלי, מצבה הנפשי של האם בהריון, הלידה עצמה והטיפול שהיולדת קיבלה אחרי הלידה

ובמיוחד באוכלוסיה שממילא חלשה יותר.. הרבה משפחות צעירות מתגרשות בשנה הראשונה ללידה עקב העומס הרב, הלחץ הכלכלי והמתח הנפשי, התרחקות מינית טבעית, חולשה, חוסר בשעות שינה, צפיות לא ממומשות, אלימות נפשית, כלכלית, פיזית וכו.
מכיון שגם אני עברתי קושי דומה היה חשוב לי לבוא ולתת יד בדבר כביכול קטן יחסית בכל הטיפול והעזרה בשלב הזה. בחרנו להתחיל עם הביטחון התזונתי. העלות של תחליפי חלב, טיטולים ושאר הציוד לתינוקות יקרה בצורה לא הגיונית. "תעשיית התינוקות משגשגת" אך למי שאין מספיק כסף המצב לא נעים והתינוק בנתיים צורח. ידוע כמה שיש לזה חשיבות עליונה בהתפתחות. בתאורית הצרכים של 'מאסלו' זה בתחתית הפרמידה, הבסיס. ולבסוף יש את ההגשמה העצמית. לשם בעצם אנחנו חותרים ורוצים להגיע. אנו עובדים על פיתוח יצירת תוכנית התנדבותית בין אמהות מנוסות/סבתות לאמהות חד הוריות במקום מגוריהן. טיפול רגשי, תמיכה בנושא שינת תינוקות, טיפול בתינוקות, מסג' לתינוקות, העצמה נשית, קורסים מקצועיים שיאפשרו לאמא הצעירה להכניס כסף בכוחות עצמה, להתפרנס בכבוד ולחיות חיים של הגשמה והתפתחות. החלום שלי שאמהות צעירות, יולדות יסתובבו ביננו חסרות דאגה, שמחות ובריאות, שופעות חלב, חזקות, גם מבחינה רגשית וגם מבחינה כלכלית. ושהתינוקות יהיו שבעים, שמחים, בריאים צוחקים וגדלים באהבה ובנחת. זה דור העתיד שלנו וכל כך חשוב לתמוך בהם ברגעים הקשים שהם לא בחרו בהם.

אז בהזדמנות הזאת אני רוצה להגיד תודה לכל התומכים והתורמים בין אם בכסף ובין אם בעזרה באריזה, בחלוקה ובשאר התחומים. בלעדיכם כל זה לא היה קורה. וזה מרגש אותי מאוד
תודה

מפרגנים לנו בתקשורת 🙂

קבלו הצצה למאחורי הקלעים של הפעילות שלנו

תרמו ושיתפו איתנו פעולה