גניבת מזון תינוקות: האם יש אפשרות אחרת להורה עם תינוק רעב?

גל ההתייקרות במדינה הביא לעלייה בגניבות של מזון תינוקות. עלות מזון תינוקות נעה בין 50-150 ש"ח לשבוע. לאימהות שנמצאות מתחת לקו העוני, לא תמיד יש את הברירה והן חייבות מזון עבור התינוק הרעב. עמותת "תינוקות של החיים" היא קרש הצלה עבור האם והתינוק בשנתו הראשונה

בעשור האחרון חלה עלייה בגניבת מזון תינוקות ע"י ההורים, ובעיקר ע"י האמהות. גל התייקרות המוצרים שהחל לאחר תקופת הקורונה, הביא עמו נתונים מדאיגים למספר מקרי הגניבות של מזון לתינוקות ברשתות הסופרים והפארם. הרשתות מדווחות על עלייה של 30% לפחות משנים קודמות. נתון זה הגיוני לנוכח נתונים נוספים המעידים כי 638,000 תינוקות בישראל חיים כיום באי ביטחון תזונתי ו-48% מההורים שיש להם תינוקות מדווחים כי אין להם את האפשרות להעניק להם תחליפי מזון, עקב המחירים הגבוהים שנעים בין 50-150 ש"ח לפחית מזון שמספיקה לשבוע אחד בלבד ולפעמים לפחות מזה.

baby, crying, child-215303.jpg

האם יש להורה ברירה אמיתית?

אמא שנמצאת מתחת לקו העוני וצריכה לדאוג לקורת גג, מזון לילדיה הנוספים ותשלומי חשבונות, פעמים רבות מוותרת על מזון מזין עבורה, דבר המונע ממנה להניק את התינוק שלה בצורה מיטבית. זהו מצב שבו היא חייבת להזין אותו באמצעות תחליפי מזון, מוצר צריכה בסיסי שעלותו יקרה מאוד. 

האם לאמא זו יש ברירה? האם היא יכולה לומר לתינוק שלה להמתין שיהיה לה כסף לרכוש את המזון שלו? התשובה היא כמובן ברורה. כשתינוק בוכה מרעב ואין אפשרות לתת לו אוכל, גם להורה הכי ישר בעולם, עשויה לעלות לראש המחשבה לגנוב עבורו פחית מזון תינוקות.

האם ניתן לצאת ממעגל העוני?

עמותת "תינוקות של החיים" אשר פועלת בכל יום עבור עשרות אמהות שפונות אליה לסיוע מדווחת כי המצב יכול להיות הפיך, כאשר האם לא נמצאת בדאגה יומיומית אחר המזון של התינוק שלה. 

העמותה מסייעת לאמהות בשנתו הראשונה של התינוק, במטרה לעזור להן לעבור את השנה הקריטית ביותר בחייו ולאפשר להן לעמוד על הרגליים ולחזור אל מעגל העבודה. 

התרומות שמגיעות לעמותה, מאפשרות ליצור סלי הזנה הכוללים גם מוצרי צריכה חשובים כמו טיטולים, מגבונים, מוצצים, משחות ועוד דברים שחשובים לתינוקות הקטנים.

infant, cool backgrounds, teddy bear-5441788.jpg

הסיוע שלך הוא קרש ההצלה

בעמותת "תינוקות של החיים", כל תרומה מתקבלת בשמחה וניתן גם להעניק מעבר לכך. מי שירצה לשמח אם ותינוק, יוכל לתרום 300 שקלים למארז תינוק הכולל מזון ועוד מוצרי צריכה. מי שירצה לתרום רק עבור מזון, יוכל להעניק תרומה של 200 שקלים שתספק מזון לתינוק למשך חודש שלם. ומי שמעוניין לסייע לאם במזון עבורה, יוכל לתרום 250 שקלים לסל מזון.

עקבו אחרי הפעילות שלנו בשטח בערוצים שלנו

שתפו

עוד כתבות

רוצים להתנדב גם?

הצטרפו אלינו באחד ממרכזי החלוקה שלנו ובואו נעשה טוב ביחד

מעניקים חיים לאם ולתינוק - מתנדבים