הנתון הבלתי נתפס: 26,000 תינוקות רעבים בישראל

אחד מתוך 7 ילדים בישראל חי מתחת לקו העוני. תינוקות בשנתם הראשונה לחיים, חייבים לקבל מזון איכותי הכולל שלל ויטמינים ומינרלים המסייעים להם לגדול כראוי. חוסר בויטמינים אלו, עשוי להביא למצבי נכות וחוסר התפתחות אשר עלולים ללוות אותם במשך כל חייהם. השנה הראשונה של תינוק הינה שנה לא פשוטה עבור משפחות. העלות של מזון תינוקות נעה בין 59 שקלים למזון רגיל ועד 140 שקלים עבור מזון ייחודי המותאם לצרכיו של התינוק. מה הפתרון? כל הפרטים בכתבה הבאה

המציאות הישראלית בשנת 2023 מציגה מצב עגום שבו כ-2 מיליון אזרחים נמצאים מתחת לקו העוני. יתרה מכך, אחד מתוך 7 ילדים בישראל נולד למשפחה שזה מצבה ויש כיום 26,000 תינוקות שלהוריהם אין את היכולת לספק עבורם מזון תינוקות ראוי. 

תינוקות בשנתם הראשונה לחיים, חייבים לקבל מזון איכותי הכולל שלל ויטמינים ומינרלים המסייעים להם לגדול כראוי. חוסר בויטמינים אלו, עשוי להביא למצבי נכות וחוסר התפתחות אשר עלולים ללוות אותם במשך כל חייהם. 

פרויקט תינוקות של החיים מציל ומאמץ תינוקות רעבים בשנה הראשונה לחייהם, מעניק סיוע מיידי לאמהות חד הוריות ומשפחות באזור המרכז שנקלעו למצוקה כלכלית בשנה הראשונה ללידה על ידי חבילות אוכל וציוד בסיסי להתחלה בריאה.

baby, child, father-2616673.jpg

לחיות בעוני זה לא תמיד בחירה

החיים מתחת לקו העוני הינם קשים מנשוא. בחלק מהמקרים מדובר במשפחה שנקלעה למצב זה לאחר תקופת הקורונה, במקרים אחרים מדובר באב מפרנס שברח או נפטר או מצב של אלימות במשפחה ועוד.  

המקרים השונים מביאים אמהות רבות למצב שאין להן מזון מזין עבורן כדי שיוכלו להניק את התינוק שלהן ואין להן את הכסף לרכוש מזון תינוקות ועוד מוצרי צריכה הכרחיים כמו טיטולים, בקבוקים, מגבונים, מוצצים או בגדים. 

כך למעשה, אמהות אלו מגיעות למצב שהתינוק שלהן בוכה מרעב והולך לישון ללא בקבוק בכלל או עם בקבוק אשר מלא בחלב פרה שאינו מתאים כלל בהרכבו לצרכי הגדילה של התינוק.

כמה עולה לגדל תינוק בשנתו הראשונה?

השנה הראשונה של תינוק הינה שנה לא פשוטה עבור משפחות. העלות של מזון תינוקות נעה בין 59 שקלים למזון רגיל ועד 140 שקלים עבור מזון ייחודי המותאם לצרכיו של התינוק. תינוק אוכל בממוצע כל שלוש שעות בקבוק של 120 ליטר ופחית אחת של מזון תינוקות נגמרת בדרך כלל לאחר שבוע אחד בלבד. 

רכישה של חבילת טיטולים אחת נעה בין 30 שקלים ל-50 שקלים ואם תחפשו מבצעים, תוכלו לרכוש 3 חבילות ב-100 שקלים. 3 חבילות אלו בדרך כלל מסתיימות לאחר כחודש אחד.

האם מדובר במצב בלתי הפיך?

לחיות מתחת לקו העוני זה מצב עגום וקשה, אך למרבה המזל, מצב זה יכול להפוך למצב זמני כאשר יש למשפחות אלו את הסיוע הנכון. 

הקו הראשון שמסייע לאמהות אלו, הן עמותות כמו עמותת "תינוקות של החיים", אשר פועלות ימים כלילות באיסוף תרומות לצורך רכישת מזון תינוקות ועוד אביזרים שתינוק זקוק להם בשנתו הראשונה.

בזכותכם עוד תינוק לא ילך לישון רעב

יום אריזה מרגש

עמותת "תינוקות של החיים" מאפשרת לכל אחד ואחת לקחת חלק ולתרום מארז לתינוק, מארז לאם או מארז לשניהם. מארז עבור התינוק כולל תחליף חלב, דייסה לתינוק, חבילות מגבונים, חבילות טיטולים, מוצץ ובקבוק, שמפו לתינוק, ביגוד חם ושמיכות בחורף, תנור חימום בחורף וציוד היגיינה. ניתן לשמח אם ותינוק במארז כזה, בתרומה של 300 שקלים.

עקבו אחרי הפעילות שלנו בשטח בערוצים שלנו

שתפו

עוד כתבות

רוצים להתנדב גם?

הצטרפו אלינו באחד ממרכזי החלוקה שלנו ובואו נעשה טוב ביחד

מעניקים חיים לאם ולתינוק - מתנדבים